název Divadlo U stolu - kliknutím se dostanete na Úvodní stranuscéna   |  rezervace vstupenek: | 542 123 425  
Úvodní stranaProgram Lidé Inscenace Akce - přesahy O divadle Napsali o nás Předplatné Přehlídka Sklepení KontaktyNa křídlech andělů

Ve sklepní scéně Divadla u stolu bude uvedena premiéra filmového dokumentu Petra Barana Na křídlech andělů. Film ve zkratce zachycuje dramatické dějiny Neratova v Orlických horách a zejména posledních pět let, během kterých vznikalo nové výtvarné a liturgické vybavení interiéru této duchovní dominanty kraje. A dosud také jediného kostela s přímým průhledem do nebe. Po zhlédnutí dvacetiminutového filmu bude následovat setkání s jeho autory a také s iniciátory, projektanty, tvůrci, realizátory a podporovateli téměř neuvěřitelného „zmrtvýchvstání“ kostela – a s ním i celé pohraniční vesnice. V režii Františka Derflera zazní verše, inspirované Neratovem, autorské texty, osobní výpovědi a vzpomínky na události dávné i zcela nedávné. Součástí večera bude možnost společné přátelské rozmluvy. Prostor sklepní scény doplní výtvarné návrhy, projekty a další díla, související s tématem zasvěcením kostela Nanebevzetí Panny Marie. V nabídce budou nahrávky filmu na DVD, tiskoviny a výtvarné práce vztahující se k Neratovu.

Cena vstupenky: 50/50 Kč

Statutární město Brno finančně podporuje Centrum experimentálního divadla, příspěvkovou organizaci. Činnost CED, p.o. se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.
© Centrum experimentálního divadla, p. o. - Divadlo U stolu, Zelný trh 9, Brno 602 00